Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama Nedir?

Başlangıç evresindeki projeler diyebileceğimiz start-up fikirlerinin, orta ölçekli ya da büyük firmaların internet ortamında yani dijital olarak satışı için yapılması gerekenlerin tümüne dijital pazarlama diyebiliriz. İzmir reklam ajansları arasında bu alanda öne çıkan Webartuar, projeler ve uygulamalarla sizin de ihtiyacınız olan ve her bakımdan güçlü bir dijital pazarlama stratejisi için gerekli hizmetler sunuyor.

İnternette yani internet aracılığıyla yapılan, reklamcılık ya da pazarlamanın etki alanını kapsayan etkinliklerin tümü dijital pazarlamaya girebilir. Müşterilerinize ulaşmanıza yarayan, online mecraların neredeyse tamamı çağımızın vazgeçilmez reklam alanlarından. Bu alanlarda hızla yaşanan gelişimler, dijital olarak kimlik ve de stratejilerle aktif kalma mecburiyeti getiriyor.

Çağa Ayak Uydurmak Geçmişte Kaldı; Artık Önden Gitmek Gerekiyor!

Bir firmanızın bir marka durumuna gelip yükselmesi için artık geleneksel pazarlama olanakları yeterli kişiye ulaşmadığından haliyle alternatiflere ihtiyaç oluyor. Son yıllarda reklamcılık yükünün büyük kısmı sosyal medyaya kaymakta. Günümüzde karşılaşılan yeni yönelimle ürünlerin ve hizmetlerin ihtiyacı olan pazarlama yöntemlerini de değiştirdi. Artık online reklamcılık trafiğin en hareketli olduğu ve kolay değerlendirilen bir alan haline geldi. Bu durum da dijital pazarlama eğilimlerini etkiliyor şüphesiz. Yani kısacası, artık satışları artırmak, bugün radyo, televizyon, beyaz perde, reklam panosu ve billboard gibi alanlara, gazete ya da dergi gibi fiziksel basılı ögelere bağlı değil.

Günümüzde çok daha interaktif, değişken, dinamik, soyut ve elektronik yöntem etkili oluyor. Sizlerin de birden çok sosyal medya hesabına, bir de elbette ki bunların amaçlarına uygun kullanılmasına dair stratejiler geliştirmeniz gerekebilir. Başarıyı sizlere aralayacak yetkin medya kullanımı İzmir dijital ajans Webartuar gibi profesyonel ortaklıklarla sizin kimliğinizi ortaya koymanızı kolaylaştıracak.

Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır? Önemi Nedir?

Kendini değiştiren ve yenileyen dijital pazarlama sektörü, müşterilerin yönelimlerini oldukça önemsiyor. Son kullanıcı kavramına, geleneksel yaklaşımlardan uzaklaşmaya ve müşterilerin eğilimleriyle uyuma önem veren Webartuar sayesinde firmanızın dijital dünyadaki varlığını sürdürebilir kılabilirsiniz.

Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn, Youtube, Pinterest gibi platformların takipçi ve paylaşımlar sayesinde genç markaların reklam temellerini oluşturduğu aşikar. Diğer yandan buralardaki tüm hareketlerin etkisine hem verilebilecek ikincil reklamlar ekleniyor hem de bloglar gibi diğer canlı boyutları söz konusu oluyor. Web sitesi ve e-postayla yürütülen pazarlama yöntemleri de bu başlığa dahil. Verilerin toplanması, potansiyel alıcılarla iletişim ve pazarlamayla bunun sonuçlarını değerlendirmek gibi aşamalardan oluşan yöntemler en çok tercih edilenleri .

Dijital pazarlama geleneksel reklamcılıktan en çok elektronik mecraları kullanması ile ayrılırken bir yandan da bu alanda daha aktif bir şekilde rol oynamak şart neredeyse. Örneğin dijital mecralarda yaşanan kullanıcı davranışlarını izleyerek bunlara paralel hareket etme prensipleri oluşturulabilir.

Her geçen gün daha fazla marka dijital medya ajansları ile iş birliğine girerek dijital dünyadaki yerini sağlamlaştırıyor ve rakiplerinden daima önde olmak için gelişmeleri anbean takip ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum Bırakın


[ { "type": "text", "required": false, "placeholder": "Ad Soyad", "className": "col-md-4", "name": "name", "access": false, "subtype": "text" }, { "type": "text", "subtype": "email", "required": false, "placeholder": "E-Posta", "className": "col-md-4", "name": "email", "access": false }, { "type": "text", "subtype": "tel", "required": false, "placeholder": "Telefon", "className": "col-md-4", "name": "phone", "access": false }, { "type": "textarea", "required": false, "placeholder": "Yorumunuz", "className": "col-md-12", "name": "comment", "access": false, "subtype": "textarea" }, { "type": "button", "subtype": "submit", "label": "Gönder", "className": "col-md-3 rn-button-style--2 btn_border btn_border--dark btn-size-md btn", "name": "button-1621085403319", "access": false, "style": "size-md" } ]