E-ticaret sitesi kurmak

E-ticaret Sitesi Kurmak

İnternetten alışveriş yapmak artık hemen hemen her sektörde büyük rol oynuyor demek mümkün. Kişisel bakımdan, tekstil ürünlerine, yeme içme sektöründen uçak bileti, otobüs bileti, tatil paketleri, seyahat sektörüne kadar her alanda e-ticaret siteleri pratikliği, sadeliği ve hızlılığı ile öne çıkıyor. İzmir web tasarım ajansı der demez akla ilk gelen firmalardan biri olan Webartuar sayesinde siz de rakiplerinizden bir adım öne çıkabilir, e-ticaret siteniz üzerinden satışlarınızı güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-ticaret sitesinin kurulumunda karşınızca çıkacak olan ilk 3 adım arasında alan adının belirlenip hosting alınması, bir yönetici panelinin oluşturulup, SEO optimizasyonunun gerçekleştirilesi ve SSL sertifikasının alınması bulunuyor. E-ticaret sitesi kurmak, normal bir blog sitesi açmaya oranla çok daha fazla detayı içerisinde barındırır; bu da profesyonel destek almanızı gerektirir. Bir web tasarım ajansı ile anlaşarak ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi iletebilir, site kurulumu ve geliştirilme sürecinde her biri alanında uzman Webartuar ekibi ile etkileşimde olabilirsiniz.

Domain, Hosting ve Cloud Hizmetleri

Domain ve hosting sadece e-ticaret değil, her sitenin kurulum aşamasının temelini oluşturan en önemli iki adımdır. E-ticaret markanız için domain seçerken daha önce alınıp alınmadığına mutlaka bakmanız gerekir. Server ve bulut sistemi sayesinde de verilerinizi daimi olarak depolayabilir ve tüm akıllı cihazlarınızdan bu verilere erişim sağlayabilirsiniz.

E-ticaret markanızın ismini seçerken, marka isminin akılda kalıcı olması, domainin daha önce alınmamış olması, Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn vb. sosyal medya mecralarında bu markanın kullanıcı adı olarak alınabiliyor olması gibi etkenlere dikkat etmelisiniz. Marka adınızı seçtikten sonra da domainizin nasıl olacağına, yani .net, .com, .net ile biteceğine karar vermeniz gerekir.

Kurumsal E-posta

Günümüzde e-posta pazarlamasının ürün ve hizmet satışlarını ne denli artırdığını istatistiki bilgilerle birlikte kanıtlamak mümkün. Bu anlamda e-ticaret sitenizin kurulumu aşamasında info@markaadı.com şeklinde kurumsal e-posta adresinizi de almanızda fayda var.

SEO Optimizasyonu

Ürünlerinizin listeleneceği ve site içerisindeki diğer tüm sayfalar, hatta her biri ürün için SEO optimizasyonunun gerçekleştirilmiş olması gerekir. Aksi takdirde Google başta olmak üzere birçok arama motorunda rakiplerinizden geriye düşmeniz yüksek ihtimal. SEO optimizasyonu profesyonel olmadığı ve tek bir kişi tarafından sadece belli aralıklarla gerçekleştiği zaman hem uğraştırıcı olur hem de verimli sonuç alınamaz. Bunun için de İzmir reklam ajansı arayışına girmeli ve bütçenize en uygun gördüğünüz e-ticaret kurulum hizmet paketlerinden birini seçebilirsiniz.

SSL Sertifikası

SSL sertifikası kişisel bloglar da dahil olmak üzere tüm e-ticaret sitelerinin olmazsa olmazıdır. Müşterilerinize sanal mağazanızdan alışveriş yapabilecekleri bir platform oluşturmak için SSL sertifikası alınmış bir e-ticaret sitesi kurmanız gerekir. Aksi takdirde SSL sertifikası olmayan e-ticaret sitenize girenler güvenli ibaresini görmedikleri zaman markanızın itibarı da zedelenebilir.

E-ticaret Sitesi

İzmir web tasarım ajansı olan Webartuar sayesinde e-ticaret sitesi kurulum hizmeti alabileceğiniz gibi web geliştiriciler tarafından sürekli olarak sitenizin takibi yapılır. Herhangi bir aksilik yaşanması durumunda da ajans ekibinin 7/24 ulaşılabilir olması, müşterilerinize daha güncel, hızlı ve pratik işleyen bir online mağaza sunma imkanı verir.

Yorumlar (0)
Yorum Bırakın


[ { "type": "text", "required": false, "placeholder": "Ad Soyad", "className": "col-md-4", "name": "name", "access": false, "subtype": "text" }, { "type": "text", "subtype": "email", "required": false, "placeholder": "E-Posta", "className": "col-md-4", "name": "email", "access": false }, { "type": "text", "subtype": "tel", "required": false, "placeholder": "Telefon", "className": "col-md-4", "name": "phone", "access": false }, { "type": "textarea", "required": false, "placeholder": "Yorumunuz", "className": "col-md-12", "name": "comment", "access": false, "subtype": "textarea" }, { "type": "button", "subtype": "submit", "label": "Gönder", "className": "col-md-3 rn-button-style--2 btn_border btn_border--dark btn-size-md btn", "name": "button-1621085403319", "access": false, "style": "size-md" } ]